Czym jest biohacking? Karol WyszomirskiCo to jest biohacking?
Trudno jest przyjąć jednoznaczną definicję, czym jest biohacking, ponieważ jest on tworem nieustannie ewoluującym, a w jego skład wchodzi wiele różnych dziedzin nauki.
Twórca filozofii biohackingowej – Dave Asprey twierdzi, że biohacking to sztuka i nauka stawania się super człowiekiem.

Ja stworzyłem definicję, która opisuje biohacking jako filozofie optymalizacji zdrowia i zwiększania efektywności psychofizycznej.

Na czym polega biohacking?
Biohacking jest zbiorem narzędzi hakerskich, które pozwolą Ci przeprogramować organizm w taki sposób, byś stał się zdrowszym i bardziej efektywnym człowiekiem.
– Karol Wyszomirski

Biohacking polega na hakowaniu, czyli modyfikowaniu biologii ludzkiego organizmu.

Tak jak hakerzy hakują komputery, czyli modyfikują ich oprogramowanie. Tak biohakerzy, hakują swoje organizmy, by stać się zdrowszymi, silniejszymi i efektywniejszymi.
Biohakerzy, traktują swoje organizmy jako maszyny. A jak wiadomo, maszynę można modyfikować i ulepszać.

Organizm można zmodyfikować “zhakować” na 3 sposoby:
● Wspierając prace mitochondriów (wspierając prace swoich wewnętrznych energetycznych elektrowni) – mitochondria to elektrownie, które produkują energię wewnątrz naszych komórek. Im sprawniej działają, tym więcej energii masz i lepiej funkcjonuje twój organizm.
● Redukując stany zapalne (reakcja organizmu na wszystko, co może go uszkodzić) – u podstaw prawie każdej choroby leżą przewlekłe stany zapalne. Jeśli chcesz wyleczyć organizm i pozbyć się chorób, musisz pozbyć się przewlekłych stanów zapalnych.
● Optymalizując środowisko hormonalne – to jak wyglądasz, jak się czujesz i jak performujesz, zależy od twoich hormonów, ponieważ to one sterują twoją wagą, twoim wyglądem i twoim samopoczuciem. Jeśli chcesz zyskać kontrolę nad tymi rzeczami, musisz zapanować nad swoimi hormonami. (Hormony zapewniają wewnętrzną równowagę organizmu.)

“Śmieci na wejściu, śmieci na wyjściu”

Informatycy dobrze znają to powiedzenie. Oznacza ono, że jeśli do poprawnie działającego programu komputerowego wprowadzimy nieodpowiednie dane, po ich przetworzeniu program przestanie odpowiednio działać.

I dokładnie tak samo jest z naszymi organizmami. To, na jakie bodźce go wystawiamy oraz to, co do niego wkładamy, powoduje szereg reakcji biochemicznych, które odpowiadają za to, jak się czujemy i wyglądamy.

Dlatego niezbędne jest posiadanie wiedzy biohakerskiej. Wiedzy jak poprawnie modyfikować programy, aby działały sprawniej i szybciej. Nie mając takiej wiedzy, ograniczasz się do podstawowych możliwości działania programów, a jeśli będziesz chciał w jakiś sposób zmodyfikować program, bardzo prawdopodobne jest, że schrzanisz coś w kodzie i program przestanie działać.

Dlatego, zanim zaczniesz jakiekolwiek modyfikacje, wyposaż się w odpowiednią wiedzę i skonsultuj się z doświadczonym biohakerem.

Książka do kupienia z rabatem, kod: okazja
http://bit.ly/31PQiWx

source